Yksinluistelu 2013-2014

 

 

KilpailuSarjaLuistelijaSijoitus ja pisteet

Minien kutsukilpailu

15.4.2014

Paloheinä, HTK

Minit 2006

Anna Bergström

Irene Heinonen

Matilda Prihti

Janina Vainikka

Olivia Vilos

2 / 6 (20,33)

 

 

 

1 / 6 (21,67)

 Minit 2005

Matilda Hyytinen

Penni Passi

Kamilah Qureshi

6 / 7 (30,00)

4 / 7 (46,00)

7 / 7 (26,67)

 Minit 2004

Ira Laine

Emma Tynjä

6 / 8 (37,00)

2 / 8 (49,67)

B-silmujen hopeafinaali

26.3.2014

Myllypuro, HSK

B-silmutJulianne Vilos5 / 15 (40,67) EM: laadukkaat piruetit

Minien alueellinen hopeafinaali ja kutsukilpailu

18.3.2014

Paloheinä, HTK

Minit (hopeafinaali)

Erika Envalds

Sina Honka-Aho

Ira Laine

Penni Passi

Unna Putaala

10 / 22 (36,00)

12 / 22 (35,00)

7 / 22 (37,70)

1 / 22 (46,00)

3 / 22 (44,30)

 Minit synt. 2006 ja myöh.

Anna Bergström

Irene Heinonen

Janina Vainikka

Olivia Vilos

2 / 5 (18,67)

 

 

3 / 5 (17,00)

 Minit 2005

Matilda Hyytinen

Kamilah Qureshi

 
 Minit 2004

Maria Moilanen

Emma Tynjä

4 / 6 (32,00)

3 / 6 (43,00)

Noviisien ja debytanttien kulta- ja hopeafinaalit

15. - 16.3. 2014

Mikkeli, ML

Debytantti (hopeafinaali)

Pinja Tauriainen

8 / 23 (51,42)
 Noviisit (hopeafinaali)

Daniela Kumlin

10 / 20 (44,95)
 Noviisit (kultafinaali)Ellen Nordenswan5 / 24 (50,81)

Minien aluemestaruuskilpailu

14.3.2014

Espoonlahti, ETK

Minit (kultafinaali)Emma Tynjä 10 / 22 (34,67)

Kutsukilpailu

8.3.2014

Kerava, KeLS

Minit 05-06

Anna Bergström

Nea Poikkeus

Unna Putaala

13 / 20 (32,67)

4 / 20 (41,33) EM: korkeat hypyt

6 / 20 (41,00)

 Minit 04

Erika Envalds

Sina Honka-Aho

5 / 22 (36,33)

8 / 22 (34,00)

 Silmut B

Emma Airisto

Amanda Hotanen

1 / 27 (46,33)

11 / 27 (37,33)

 AluedebytanttiIsabella Shirazi12 / 14 (24,33) EM: herkkä esitys
 Aluenoviisi

Jenny-Rosa Mattila

Riina Mykkänen

2 / 9 (40,00)

3 / 9 (39,33)

Spring Carnival

28.2.-2.3.2014

Kisakallio, EVT

Cubs 06

Anna Bergström

Olivia Vilos

3 / 8 (37,00)

5 / 8 (35,33)

 Cubs 05

Matilda Hyytinen

Penni Passi
 

Unna Putaala
 

Kamilah Qureshi

26 / 26 (25,67)

9 / 26 (44,33) EM: Beautiful glide and good speed!

6 / 26 (46,33) EM: Good presentation and involvement!

23 / 26 (28,00)

 Cubs 04

Erika Envalds

Sina Honka-Aho
 

Maria Moilanen

Emma Tynjä

26 / 43 (35,33)

28 / 43 (34,67) EM: Beautiful hand movements to the music.

21 / 43 (37,00) EM: Great sit spin.

9 / 43 (45,33)

 Springs B 04

Emma Airisto

Stella Sainio

2 / 13 (47,00)

8 /13 (39,67) EM: Well-rotating sit spin

 Springs B 03

Amanda Hotanen

Ada Kekkonen

6 / 22 (41,00)

20 / 22 (29,67)

 Debs CIsabella Shirazi10 / 10 (24,33)
 Novice C

Emilia Kettunen

Jenny-Rosa Mattila

Riina Mykkänen

1 / 7 (55,67)

2 / 7 (46,00)

3 / 7 (42,67)

Edea Cup (debytanttien aluemestaruuskisat)

28.2.2014

Pirkkola, HL

Debytantti

Pinja Tauriainen

Isabella Vilos

 7 / 31 (53,25)

 25 / 31 (42,94)

B-silmujen aluemestaruuskisat

22.2.2014

Myyrmäki, EVT

Silmu 04

Emma Airisto

Amanda Hotanen

Stella Sainio

1 / 26 (53,00)

11 / 26 (41,33)

10 / 26 (42,00)

Kutsukilpailu

18.2.2014

Paloheinä, HTK

Minit 2005-06

Anna Bergström

Irene Heinonen

Matilda Hyytinen

Kamilah Qureshi

Olivia Vilos

 

 

 

 

3 / 7 (20,00)

 Minit 2004

Erika Envalds

Ira Laine

Maria Moilanen

Emma Tynjä

8 / 15 (38,67)

11 / 15 (31,00)

12 / 15 (29,33)

2 / 15 (45,67)

 B-silmut

Emma Airisto

Amanda Hotanen

Stella Sainio

Julianne Vilos

1 / 16 (50,33)

2 / 16 (43,00)

3 / 16 (42,67)

6 / 16 (38,00)

 Aluenoviisit

Jenny-Rosa Mattila

Riina Mykkänen

Isabella Shirazi

2 / 5 (36,00)

1 / 5 (37,67)

5 / 5 (22,00)

 Debytantit

Pinja Tauriainen

Isabella Vilos

1 / 13 (54,59)

8 / 13 (37,86)

 Noviisit

Daniela Kumlin

Giitta Lagerbohm

5 / 9 (39,86)

1 / 9 (44,94)

Riedell Cup

14 - 16.2.2014

Rauma, RTL

Debs A

Pinja Tauriainen

Isabella Vilos

12 / 29 (46,98)

16 / 29 (46,37)

 Novice B

Emilia Kettunen

Daniela Kumlin

12/17 (37,58)

11/17 (39,12)

 Springs B

Amanda Hotanen

Emma Airisto

14 / 30 (40,00)

2 / 30 (49,00) 

 Cubs

Ira Laine

Unna Putaala

20 / 31 (36,50)

7 / 31 (46,67)

Kutsukilpailu

9.2.2014

Kisakallio, VTL

Minit

Anna Bergström

Penni Passi

Unna Putaala

Olivia Vilos

10 / 17 (19,67)

3 / 17 (24,33)

4 / 17 (24,33)

16 / 17 (15,67) EM: huolellinen esitys

 Silmut B

Amanda Hotanen

Ada Kekkonen

Julianne Vilos

5 / 15 (41,67)

15 / 15 (33,67)

3 / 15 (43,00)

 Aluenoviisit

Emilia Kettunen

Jenny-Rosa Mattila

Riina Mykkänen

Isabella Shirazi

1 / 6 (51,33)

3 / 6 (45,00)

4 / 6 (43,33)

6 / 6 (31,00)

Kutsukilpailu

8.2.2014

Mäntsälä, MJT

Minit

Sina Honka-Aho

Ira Laine

Maria Moilanen

Nea Poikkeus

13 / 24 (32,00)

5 / 24 (35,33)

14 / 24 (32,00)

4 / 24 (37,00) EM: korkeat/ilmavat hypyt, reipas esitys

 Silmut B

Emma Airisto

Stella Sainio

1 / 14 (44,00)

4 / 14 (38,00) EM: hyvä musiikin tulkinta

B-silmujen aluevalintakilpailu ja minien kutsukilpailu

4.2.2014

Paloheinä, HTK

B silmut

Emma Airisto

Amanda Hotanen

Ada Kekkonen

Stella Sainio

Julianne Vilos

Isabella Shirazi (luistelee kilpailun ulkopuolella)

1 / 29 (51,00)

8 / 29 (42,33)

24 / 29 (32,33)

9 / 29 (41,67)

19 / 29 (35,67)

 

 Minit 2004

Sina Honka-Aho

Maria Moilanen

Emma Tynjä

8 / 10 (37,00)

10 / 10 (30,00)

2 / 10 (40,33)

 Minit 2005

Matilda Hyytinen

Penni Passi

Nea Poikkeus


Unna Putaala

Kamilah Qureshi

7 / 12 (36,33)

2 / 12 (49,00)

4 / 12 (44,00) EM: Lennokkaat hypyt

3 / 12 (46,33)

10 / 12 (31,00)

 Minit 2006

Anna Bergström

Irene Heinonen

Olivia Vilos

3 / 5 (19,00)

 

2 / 5 (22,33)

Debytanttien ja Noviisien III-lohkon 2.valintakilpailu

1.2.2014

Hämeenlinna, HTL

Debytantit

Pinja Tauriainen

Isabella Vilos

12 / 41 (49,74)

28 / 41 (42,84)

 Noviisit

Daniela Kumlin

Giitta Lagerbohm

Ellen Nordenswan

11 / 29 (43,37)

13 / 29 (41,31)

2 / 29 (50,21)

Minien 2. aluevalintakilpailu

28.1.2014

Helsinki, Pirkkola, HL

Minit 2004

Erika Envalds

Sina Honka-aho

Maria Moilanen

Ira Laine

Emma Tynjä

8 / 17 (41,67)

12 / 17 (37,67)

15 / 17 (31,67)

14 / 17 (32,33)

6 / 17 (44,67) EM: pyörivät piruetit

 Minit 2005-2006

Anna Bergström

Matilda Hyytinen

Penni Passi

Nea Poikkeus

Unna Putaala

14 / 15 (26,33)

13 / 15 (26,33)

7 / 15 (37,33)

9 / 15 (33,67)

8 / 15 (35,00)

International Figure Skating Competition for Young Skaters

24.-25.1.2014

Hyvinkää, HyTL

Debs A

Isabella Vilos

10 / 13 (43,10)
 Novice B

Emilia Kettunen

Daniela Kumlin

4 / 10 (41, 20)

9 / 10 (38,19)

 Novice C

Jenny-Rosa Mattila

Riina Mykkänen

4 / 7 (26,48)

5 / 7 (25,90)

 Junior BJutta Harju8 / 9 (40,34)
 Springs B

Ada Kekkonen

Stella Sainio

16 / 20 (26,67)

7 / 20 (34,00)

Kansallisten junioreiden ja senioreiden 2. valintakilpailu

18.-19.1.2014

Vantaan, TTK
Juniorit

Jutta Harju

19 / 24 (SP 20; FS 17; 76,63)

Seurakisa (minit)

14.1.2014

Helsinki, HTK

Minit 2006

Anna Bergström

Olivia Vilos

3 / 5 (22)

 

 Minit 2005

Matilda Hyytinen

Penni Passi

Nea Poikkeus

Unna Putaala

Kamilah Qureshi

 

3 / 13 (24)

2 / 13 (25)

1 / 13 (25)

EM: Luistelit tarkasti musiikin rytmiä kuunnellen

 Minit 2004

Erika Envalds

 

Sina Honka-Aho

Ira Laine

Maria Moilanen

Emma Tynjä

EM: Linjakkaat, hyvin pyörivät vaakapiruetit


2 / 15 (25)

 

 

3 / 15 (25)

Crystal Cup 2014

4. - 6.1.2014

Mikkeli, ML

Novice B

Daniela Kumlin

11 / 14 (41,14)
 Debs

Isabella Vilos

25 / 35 (44,76)
 Cubs 04

Erika Envalds

13 / 20 (38,75)
 Cubs 05

Penni Passi

 

Nea Poikkeus

Unna Putaala

9 / 21 (41,00) EM: Excellent axel-jump

16 / 21 (37,67)

11 / 21 (40,00)

 Springs B

Amanda Hotanen

Ada Kekkonen

Stella Sainio

17 / 28 (36,67)

22 / 28 (35,33)

16 / 28 (36,67)

 Novice C

Jenny-Rosa Mattila

Riina Mykkänen

4 / 15 (41,33)

6 / 15 (38,67)

Froggie Cup 2014

4. - 6.1.2014

Helsinki, HSK

Junior

Jutta Harju

14 / 21 (SP 17, FS 12; 72,75)
 Novice B

Giitta Lagerbohm

Nelli Sahakangas

19 / 20 (30,54)

16 / 20 (31,53)

 Cubs 04

Ira laine

Emma Tynjä

 

Maria Moilanen

12 / 23 (31,00)

9 / 23 (33,33) EM: Vauhdikas luistelu

18 / 23 (27,67)

Christmas Stars Competition

13 - 15.12.2013

Tartto

Junior B

Jutta Harju

2 / 3 (34,63)
 Novice B

Daniela Kumlin

Jenny-Rosa Mattila

Riina Mykkänen

Nelli Sahakangas

Pinja Tauriainen

Isabella Vilos

3 / 7 (27,34)

 

 

6 / 7 (23,60)

1 / 7 (34,80)

2 / 7 (28,27)

  Springs B

Emma Airisto

Stella Sainio

Julianne Vilos

3 / 10 (22,87)

8 / 10 (17,26)

7 / 10 (18,34)

 Cubs B

Erika Envalds

Penni Passi

Unna Putaala

12 / 19 (18,53)

15 / 19 (16,93)

13 / 19 (17,45)

Kutsukisa

8.12.2013

Vuosaari, MTK

Noviisit

Daniela Kumlin

Nelli Sahakangas

3 / 15 (46,65)

15 / 15 (33,02)

 Juniorit

Jutta Harju

8 / 12

Seurakisa (minit ja silmut)

4.12.2013

Myllypuro, HSK

 

 

Minit 2004

Erika Envalds

Sina Honka-Aho

Ira Laine

Maria Moilanen

Emma Tynjä

6 / 10 (32,00)

2 / 10 (35,00)

4 / 10 (33,00)

3 / 10 (34,00)

1 / 10 (44,00)

 Minit 2005-2006

Anna Bergström

Penni Passi

Nea Poikkeus

Unna Putaala

Kamilah Qureshi

Olivia Vilos

4 / 13 (39,00)

2 / 13 (42,00)

8 / 13 (29,00)

1 / 13 (50,00)

11 / 13 (25,00)

10 / 13 (27,00)

 Silmut

Emma Airisto

Amanda Hotanen

Ada Kekkonen

Stella Sainio

Julianne Vilos

2 / 16 (41,00)

1 / 16 (43,00)

8 / 16 (32,00)

6 / 16 (34,00)

10 / 16 (31,00) EM: kauniit käsiliikkeet

Debytanttien ja Noviisien 
III-lohkon 1.valintakilpailu

30.11. - 1.12.2013

Rauma, RauTL

Debytantit

Pinja Tauriainen

Isabella Vilos

16 / 39 (47,31)

11 / 39 (49,07)

 Noviisit

Daniela Kumlin

Giitta Lagerbohm

Ellen Nordenswan

14 / 29 (42,27)

18 / 29 (40,94)

2 / 29 (51,27)

Seurakisa (minit)

28.11.2013

Kauniainen, Kata

Minit 2005-2006

Anna Bergström

Matilda Hyytinen

Penni Passi

Unna Putaala

Kamilah Qureshi

Olivia Vilos

 

 

1 / 17 (23,50)

2 / 17 (22,00)

 

EM: hienosti kierroksia istumapiruetissa

 Minit 2004

Sina Honka-Aho

Ira Laine

Maria Moilanen

Emma Tynjä

 

 

EM: Laadukkaat piruetit

EM: vauhdikkaat askeleet ja siirtymät

15th Tampere Santa Claus 
Figure Skating Competition 2013

22.-24.11.2013

Tampere, Varala Team

Cubs 05

Penni Passi

Unna Putaala

6 / 16 (42,00)

12 / 16 (37,33)

 Cubs 04Emma Tynjä8 / 20 (43,75) EM: Hyvä esittäminen
 Springs B

Emma Airisto

Julianne Vilos

5 / 30 (46,50)

23 / 30 (33,75)

 Debs A

Pinja Tauriainen

Isabella Vilos

7 / 36 (51,07)

14 / 36 (47,95)

 Novice B 

Daniela Kumlin 

15 / 22 (38,78)
 Junior

Jutta Harju

11 / 18 (48,45)

Tuhansien tähtien kutsukilpailu

24.11.2013

Kouvola, KouJT

Aluenoviisit

Jenny-Rosa Mattila

Riina Mykkänen 

2 / 7 (40,33)

5 / 7 (36,67)

Aluesarjojen kutsukilpailu

17.11.2013

Kauniainen, Kata

Noviisit

Jenny‐Rosa Mattila

Riina Mykkänen

Daniela Kumlin

Sara Tynjä

Nelli Sahakangas

4 / 7 (33,67)

3 / 7 (33,67)

1 / 7 (37,33)

2 / 7 (36,83)

5 / 7 (33,00) 

 DebytantitIsabella Vilos1 / 7 (43,00)

Promo Cup

8 - 10.11.2013

Salo, Salpa

Junior B

Jutta Harju

Vivi Malmivuori

12 / 21 (SP 15, FS 11; 75,07)

21 / 21 (SP 20, FS 20; 62,58)

 Debs A

Pinja Tauriainen

Isabella Vilos

3 / 28 (50,69)

10 / 28 (43,24)

 Novice C

Jenny-Rosa Mattila

Riina Mykkänen

2 / 7 (40,00)

6 / 7 (32,00)

Minien ja silmujen 
aluevalintakilpailu

9.11.2013

Helsinki, HSK / HTK / MTK

Minit 2005 ja
nuoremmat

Anna Bergström 

Matilda Hyytinen

Penni Passi

Nea Poikkeus

Unna Putaala

11 / 13 (31,00)

13 / 13 (22,67)

8 / 13 (34,00)

9 / 13 (31,67)

4 / 13 (41,67)

 Minit 2004

Erika Envalds

Sina Honka-Aho

Ira Laine

Maria Moilanen

Emma Tynjä

13 / 16 (33,33)

6 / 16 (36,33)

9 / 16 (34,67)

16 / 16 (29,33)

4 / 16 (39,00)

  Silmut

Emma Airisto

Amanda Hotanen

Ada Kekkonen

Stella Sainio

Julianne Vilos

4 / 28 (42,00)

10 / 28 (38,00)

23 / 28 (28,00)

5 / 28 (41,50)

11 / 28 (38,00) 

Kutsukilpailu

29.10.2013

Helsinki, HTK 

 

 

Silmut

Emma Airisto

Amanda Hotanen

Ada Kekkonen

Stella Sainio

Julianne Vilos

3 / 21 (49,00)

13 / 21 (39,00)

19 / 21 (30,67)

17 / 21 (34,67) EM: Kaunis musiikin tulkinta

14 / 21 (38,67)

 Debytantit 

Pinja Tauriainen

Isabella Vilos

1 / 11 (53,22)

9 / 11 (40,21) 

 Noviisit

Daniela Kumlin

Jenny-Rosa Mattila

Riina Mykkänen

Nelli Sahakangas

Sara Tynjä

2 / 12 (40,26)

9 / 12 (31,43)

10 / 12 (31,29)

4 / 12 (39,26)

5 / 12 (37,65)

Kansallisten junioreiden ja 
senioreiden 1.valintakilpailu

26.-27.10.2013

Oulu, OLK

Juniorit

Jutta Harju

Vivi Malmivuori

17 / 24 (72,54)

28 / 30 (SP 19,41)

Seurakisa

22.10.2013

Helsinki, HTK

Minit 2006Anna Bergström3 / 4 (21)
 Minit 2005

Penni Passi

Unna Putaala

Nea Poikkeus

Matilda Hyytinen

1 / 11 (26)

2 / 11 (25)

3 / 11 (21)

EM: Vauhdikas perusluistelu

Kutsukilpailut

12.10.2013

Tuusula, TL

Juniorit

Jutta Harju

Vivi Malmivuori

9 / 18 (FP 49,93)

17 / 18 (FP 36,30)

 Debytantit 

Pinja Tauriainen

Isabella Vilos

1 / 19 (53,88)

11 / 19 (40,06)

 Noviisit 

Daniela Kumlin

Sara Tynjä

5 / 24 (42,70)

13 / 24 (37,79)

House of Elliot improvisaatiokilpailu

12.10.2013

Porvoo, PTL

2002 ja vanhIrja Hellemaa-Windfeldt 
 2003 – 2005

Matilda Hyytinen

Maria Moilanen

Kamilah Qureshi

1 / 27

 

 

 2006 ja nuor

Irene Heinonen

Matilda Prihti

Anna Bergström

Olivia Vilos

1 / 21

2 / 21 

 

 

Kutsukilpailu

1.10.2013

Helsinki, HTK

 

 

Silmut

Airisto Emma

Sainio Stella

Vilos Julianne

Hotanen Amanda

Kekkonen Ada

2/11 (51,67)

3/11 (44,33)

5/11 (42,50) EM: Laadukkaat piruetit

8/11 (39,67)

9/11 (34,0)

 Minit 2004

Tynjä Emma

Envalds Erika

Honka-Aho Sina

Moilanen Maria

Laine Ira

1/13 (27,33)

2/13 (26,00)

3/13 (25,67)

 

 

 Minit 2005-2006

Putaala Unna

Passi Penni

Poikkeus Nea

Bergström Anna

Hyytinen Matilda

1/11 (26,33)

2/11 (24,00)

3/11 (22,00)

 
 
 

Kutsukilpailut

28.-29.9.2013

Kerava, KeLS

JunioritHarju Jutta 4/8 (74,00)
 Noviisit

Kumlin Daniela

Tynjä Sara

5/12 (37,23)

8/12 (34,87)

 Aluenoviisit

Mykkänen Riina

Mattila Jenny-Rosa

3/4 (41,00)

4/4 (39,00)

 B silmutKekkonen Ada10/10 (24,00)
 Minit

Passi Penni

Tynjä Emma

Putaala Unna

Envalds Erika

1/11 (41,75)

2/11 (40,50)

3/11 (37,25)

4/11 (34,75)

Kutsukilpailut

28.-29.9.2013

Turku, TRT

B silmut

Airisto Emma

Hotanen Amanda

 3/19 (41,67)

12/19 (33,00) EM: Hyvä taivutuspiruetti

 Debytantit

Tauriainen Pinja

Vilos Isabella

1/16 (49,15)

13/19 (34,75)

Hyria Skating Hämeenlinna 2013

20.-22.9.2013 

Hämeenlinna, HTL

Cubs B 2005

Penni Passi

Putaala Unna

3/18 (42,67)

14/18 (31,67)

 Cubs B 2004

Tynjä Emma

Envalds Erika

5/23 (40,67)

13/23 (30,67)

 Springs B 2003

Airisto Emma

Kekkonen Ada

9/32 (41,33)

27/32 (27,00)

 Junior BHarju Jutta20/25 (70,03)
 Debs A

Tauriainen Pinja

Vilos Isabella

5/29 (48,79)

21/29 (41,40)

 Novice BKumlin Daniela8/24 (38,21)

Orton Trophy

13.-15.9.2013

Vantaa, EVT

Junior BHarju Jutta14/18 (65)
 Debutants

Tauriainen Pinja

Vilos Isabella

5/25 (49,41)

13/25 (42,75)

 Novices BKumlin Daniela6/10 (39,5)

Seurakilpailut HTK-KaTa

10.9.2013

Helsinki, HTK

 

Minit 2005 - 2006

Poikkeus Nea

Putaala Unna

Passi Penni

Bergström Anna

1/6 (25)

2/6 (24)

3/6 (24)

 

 Minit 2004

Tynjä Emma

Laine Ira

Honka-Aho Sina

Moilanen Maria

Envalds Erika

2/12 (20)

3/12 (19)

 
 
 
 
 
 Silmut

Airisto Emma

Sainio Stella

Vilos Julianne

Kekkonen Ada

2/9 (44)

3/9 (42)

EM: pehmeä perusluistelu