Yksinluistelu 2012-2013

 KilpailuSarjaLuistelijaSijoitus (pisteet)
 1

Kutsukilpailu

9.9.2012, Kauniainen, KaTa

Noviisit

Harju Jutta

Sahakangas Nelli

Kumlin Daniela

7/19 (40,22)

18/19 (31,16)

19/19 (27,53)

  DebytantitTauriainen Pinja3/11 (44,53)
 2

Orton Trophy 2012

15.-16.9.2012, Vantaa, EVT

Novice B

Harju Jutta

Kumlin Daniela

4/18 (41,74)

WD

  DebutantsTauriainen Pinja3/18 (48,17)
  Springs A 2001Vilos Isabella5/13 (38,67)
3

Seurakilpailu HTK-MTK

25.9.2012, Paloheinä, HTK

Minit 04-05

Vilos Julianne

Airisto Emma

Sainio Stella

Tynjä Emma

Putaala Unna

Envalds Erika

Malin Mia

1/12 (26)

2/12 (24)

3/12 (23)

 

 

 

 

  Minit 03

Kekkonen Ada

Hotanen Amanda

Sipilä Erkka

1/7 (22)

2/7 (21)

 

  B-silmut

Tynjä Sara

Nummelin Minea

1/7 (46)

 

4

Hyria Skating 2012

28.-30.9.2012, Hämeenlinnna, HTL

Cubs B 2004

Airisto Emma

Vilos Isabella

Sainio Stella

Tynjä Emma

1/17 (50,67)

4/17 (42,33)

5/17 (42,33)

7/17 (41,00)

  Cubs B 2003Kekkonen Ada17/31 (33,00)
  Springs B

Tynjä Sara

Nummelin Minea

17/39 (36,33)

35/39 (28,67) 

  Debs ATauriainen Pinja9/19 (42,25)
  Springs AVilos Isabella3/26 (32,72)
  Novice B

Harju Jutta

15/23 (36,22)

Kutsukilpailu mineille

9.10.2012; Paloheinä Helsinki, HTK

MInit 2005

Putaala Unna

Malin Mia

1/7 (19,00)

 

  Minit 2004

Airisto Emma

Vilos Julianne

Sainio Stella

Tynjä Emma

Envalds Erika

1/19 (52,33)

3/19 (49,67)

4/19 (48,67)

7/19 (45,00)

15/19 (30,00)

  Minit 2003

Hotanen Amanda

Kekkonen Ada

Sipilä Erkka

3/13 (38,67)

6/13 (35,33)

13/13 (18,67)

6

Itäisen alueen kutsukilpailu

14.10.2012; Mikkeli, ML

Noviisit

Harju Jutta 

Sahakangas Nelli

9/16 (39,54)

13/16 (29,32)

  A-silmut

Tynjä Sara

Vilos Isabella

8/15 (28,74)

13/15 (23,57)

  Aluenoviisit

Mattila Jenny-Rosa

Mykkänen Riina

3/6 (40,33)

4/6 (38,67)

  AluedebytantitMalm Krista4/7 (34,33)
 7

Tuhansien tähtien kutsukilpailu

3.-4.11.2012, Kouvola

MInitSipilä Erkka3/5 (22,00)
  Minit 2003

Hotanen Amanda

Kekkonen Ada

12/25 (27,67)

14/25 (25,33)

  Minit 2004 ja myöh

Airisto Emma

Vilos Julianne

Sainio Stella

Tynjä Emma

1/12 (41,33)

2/12 (39,00)

5/12 (34,67)

7/12 (30,33)

  Silmut B

Tynjä Sara

Nummelin Minea

8/23 (32,33)

12/23 (29,67)

  Aluedebytantit

Kumlin Daniela

Malm Krista

3/15 (36,00)

9/15 (27,33)

  Aluenoviisit

Malmivuori Vivi

Kettunen Emilia

Mykkänen Riina

Mattila Jenny-Rosa

1/18 (47,67)

2/18 (39,67)

11/18 (27,00)

16/18 (25,00)

8

Silmujen alueellinen osakilpailu lohko 1

8.11.2012, Espoo, EsJt

Silmut 2002Nummelin Minea16/19 (28,67)
9

Kansallisten noviisien kutsukilpailu

10.11.2012, Salo, SalPa

Kansalliset noviisit

Tauriainen Pinja

Malmivuori Vivi

Harju Jutta

Kumlin Daniela

6/25 (40,51)

9/25 (37,95)

18/25 (33,29)

20/25 (30,64

10

Minien aluevalintakilpailu

13.11.2012, Helsinki, HTK

minit 2004-2005

Airisto Emma

Vilos Julianna

Sainio Stella

Tynjä Emma

Envalds Erika

Putaala Unna

Malin Mia

3/34 (51,67)

5/34 (47,00)

6/34 (45,33)

8/34 (43,00)

17/34 (37,33)

18/34 (34,00)

19/34 (31,67)

11

Aluekilpailu

16.11.2012, Helsinki, HSK 

minit 2003Kekkonen Ada9/20 (38,00)
12 

14th Tampere Santa Claus Figure Skating Competition

23.-25.11.2012, Tampere, Varala-Tiimi ry

debs B

Kumlin Daniela

Sahakangas Nelli

1/5 (40,00)

2/5 (38,00)

  debs ATauriainen Pinja11/20 (43,26)
  cubs 2004

Vilos Julianna

Tynjä Emma

6/17 (34,67)

7/17 (34,00) 

  novice B

Malmivuori Vivi

Harju Jutta

6/21 (42,01)

7/21 (41,68)

  springs A

Vilos Isabella

Tynjä Sara

12/24 (30,90)

17/24 (28,95)

13

Minien kutsukilpailu

27.11.2012, Helsinki, MTK

minit 2005

Malin Mia

Putaala Unna

Passi Penni

1/5 (20,0)

2/5 (18,0)

 

  minit 2004

Airisto Emma

Vilos Julianna

Sainio Stella

Tynjä Emma

Envalds Erika

1/10 (22,0)

2/10 (22,0)

3/10 (19,0)

 

 

  minit 2003

Hotanen Amanda

Kekkonen Ada

Sipilä Erkka

1/6 (20,0)

2/6 (19,0)

 

14

Minien ja silmujen kutsukilpailu

2.12.2012, Salo, SalPa

 minit 2003Hotanen Amanda8/23 (36,00)
  minit 2004

Airisto Emma

Vilos Julianne

Sainio Stella

Envalds Erika

1/19 (45,00)

4/19 (41,00)

8/19 (38,67)

13/19 (32,33)

  silmut 2001Vilos Isabella3/10 (42,00)
  minit 2005

Malin Mia

Putaala Unna

6/9 (33,00)

8/9 (31,33)

  silmut 2002Nummelin Mina19/22 (33,67)
15

Debytanttien ja noviisien 1. valintakilpailut

2.12.2012, Kouvola, Koujt

debytantitTauriainen Pinja5/34 (49,08)
  noviisit

Malmivuori Vivi

Harju Jutta

Kumlin Daniela

Sahakangas Nelli

15/28 (41,60)

17/28 (40,58)

25/28 (34,30)

28/28 (28,62)

16

Kutsukilpailu

8.12.2012, Helsinki, OTK

aluedebytantitMalm Krista4/4 (24,00)
  aluenoviisit

Mykkänen Riina

Mattila Jenny-Rosa

2/8 (36,33)

7/8 (26,33)

17

Aluekilpailu Silmut 2001

8.12.2012, Helsinki, OTK

Silmut 2001

Vilos Isabella

Tynjä Sara

 5/20 (39,00)

14/20 (29,67)

18

Kutsukilpailu

18.12.2012, Helsinki, HTK

A-silmut

Vilos Isabella

Tynjä Sara

2/23 (32,37)

4/23 (31,51

  DebytantitTauriainen Pinja6/16 (47,86)
  Noviisit

Sahakangas Nelli

Kumlin Daniela

Malmivuori Vivi

12/15 (36,50)

13/15 (35,93)

WD

19

Froggie Cup 2013

4.-6.1.2013, Helsinki, HSK

Cubs 2003 or younger 

Vilos Julianne

Airisto Emma

Kekkonen Ada

Hotanen Amanda

3/30 (40,00)

13/40 (33,75)

15/40 (32,50)

20/40 (30,25)

  Springs A 2001

Vilos Isabella

Tynjä Sara

9/20 (30,82)

10/20 (29,68)

  Springs B 2001-2002Nummelin Minea10/16 (35,75)
  Debs ATauriainen Pinja17/28 (43,46)
  Novice B

Harju Jutta

Kumlin Daniela

Sahakangas Nelli

14/29 (38,72)

23/29 (35,28)

28/29 (30,11)

20

Gliss Open 2013

11.-13.1.2013, Tallinna, Viro

Springs B girls

Vilos Isabella

Tynjä Sara

1/24 (33,77)

9/24 (28,35)

  Novice B gilrs

Tauriainen Pinja

Sahakangas Nelli

Kumlin Daniela

2/19 (35,33)

12/19 (27,38)

13/19 (27,05)

  Junior B gilrsHarju Jutta10/11 (31,85)
21

Kutsukilpailu

13.1.2013, Salo

peruutettu  
22

Silmut 2002 valintakilpailu

18.1.2013, Vantaa, EVT

Silmut 2002Nummelin Minea17/20 (30,00)
23

Tähtisarjojen kutsukilpailu

19.1.2013,  Järvenpää, JTL

AluenoviisitMykkänen Riina4/7 (34,67)
  Mini tytöt

Airisto Emma

Vilos Julianne

Tynjä Emma

Sainio Stella

Envalds Erika

Putaala Unna

Malin Mia

Passi Penni

1/19 (42,33)

4/19 (40,00)

5/19 (39,67)

9/19 (37,00)

15/19 (31,67)

16/19 (31,67)

17/19 (29,67)

18/19 (29,00)

  Silmut B

Vilos Isabella

Tynjä Sara

1/25 (47,67)

7/25 (41,00)

24

Aluekilpailu minitytöt

21.1.2013, Vantaa, TTK

Minit

Hotanen Amanda

Kekkonen Ada

7/23 (38,67)

18/23 (29,33) 

25

Kutsukilpailut

26.-27.1.2013, Hämeenlinna, HTL

Aluedebytantit Malm Krista 5/5 (26,67)
  AluenoviisitMykkänen Riina5/9 (41,00)
  kansalliset noviisit

Tauriainen Pinja

Sahakangas Nelli

Kumlin Daniela

1/11 (47,26)

10/11 (30,93)

11/11 (29,82)

  A-Silmut

Vilos Isabella

Tynjä Sara

6/17 (30,88)

12/17 (25,98)

  B-SilmutNummelin Minea23/34 (33,00)
26

Seurakilpailu HTK-HSK-KaTa

29.1.2013, Helsinki, HTK

Minit 2005-2006

Malin Mia

Putaala Unna

Passi Penni

lisäksi osalistui

Bergström Anna

1/4 (20)

2/4 (19)

3/4 (19)

 

 

  Minit 2004

Sainio Stella

Airisto Emma

Vilos Julianne

lisäksi osallistuivat

Moilanen Maria

Honka-Aho Sina

Laira Iera

Envalds Erika

1/11 (26)

2/11 (25)

3/11 (24)

 

 

 

 

 

 

  Minit 2003

Hotanen Amanda

lisäksi osallistui

Kekkonen Ada

3/8 (21)

 

 

27

Debytanttien ja noviisien 2. valintakilpailu

9.-10.2.2013; Espoo, EsJt

kansalliset noviisit

Harju Jutta

Kumlin Daniela

Sahakangas Nelli

 8/24 (42,15)

22/24 (31,69)

24/24 (30,31

  debytantitTauriainen Pinja11/34 (44,64)
28

Silmujen aluevalintakilpailu

12.2.2013, Helsinki, HTK

silmut 2001 

Vilos Isabella

Tynjä Sara

8/19 (44,67)

14/19 (40,33)

29

Minien kutsukilpailu

12.2.2013, Helsinki, HTK

minit 2003-2004

Sainio Stella

Vilos Julianne

Airisto Emma

Hotanen Amanda

Kekkonen Ada

Tynjä Emma

lisäksi

Honka-aho Sina

Moilanen Maria

Lainea Ira 

3/18 (25,67)

5/18 (24,67)

6/18 (24,00)

9/18 (21,67)

10/18 (21,33)

11/18 (21,00)

 

 

 

 

  minit 2005-2006

Putaala Unna

lisäksi

Passi Penni

Malin Mia

Bergström Anna

2/7 (19,00)

 

 

 

 

30

Kutsukilpailu

19.2.2013, Helsinki, HTK

kansalliset noviisit

Harju Jutta

Kumlin Daniela

Mattila Jenny-Rosa

Mykkänen Riina

Malm Krista

Sahakangs Nelli

2/9 (43,67)

6/9 (34,64)

7/9 (31,48)

8/9 (31,41)

9/9 (25,67)

WD

  debytantitTauriainen Pinja 5/17 (47,97)
  A-silmut

Vilos Isabella

Tynjä Sara

3/18 (32,25)

9/18 (29,75)

31

MInien kutsukilpailu

19.2.2013, Helsinki, HTK

Minit 2005-2006

Putaala Unna

Malin Mia

lisäksi mukana

Bergström Anna

2/7 (18,33)

3/7 (17,33

 

 

  Minit 2003-2004

Airisto Emma

Sainio Stella

Vilos Julianne

Hotanen Amanda

Tynjä Emma

Laire Ira

Envalds Erika

Moilanen Maria

1/15 (47,67)

2/15 (46,33)

3/15 (45,33)

4/15 (42,33)

5/15 (37,33)

8/15 (28,33)

11/15 (27,67)

15/515 (25,,00

32

Kansallisten noviisien aluemestaruuskilpailu

23.2.2013; Vantaa; EVT

kansalliset noviisitSahakangas Nelli ei osallistunut
33

Silmujen hopeafinaali

24.2.2013; Helsinki, MTK

Silmut 2002Nummelin MInea15/17 (29,67)
  Silmut 2001Vilos Isabella4/4 (41,00)
34

Kutsukilpailu

27.2.2013; Helsinki, HSK

B-silmut

Vilos Isabella

Tynjä Sara

Nummelin Minea

1/7 (49,33)

2/7 (43,67)

4/7 (41,00)

  Minit 2004 ja nuor

Airisto Emma

Sainio Stella

Tynjä Emma

Vilos Julianne

Putaala Unna

Malin Mia

Envalds Erika

Passi Penni

Laine Ira

Moilanen Maria

Honka-Aho Sina

1/16 (51,00)

2/16 (49,33)

3/16 (47,00)

4/16 (46,00)

7/16 (37,00)

8/16 (37,00)

9/16 (35,33)

11/16 (33,00)

12/16 (31,33)

13/16 (29,00)

15/16 (27,00)

  Minit 2003

Hotanen Amanda

Kekkonen Ada

2/8 (48,67)

3/8 (42,33)

35

Debytanttien aluemestaruuskilpailu EDEA Cup

1.3.2013; Helsinki, HL

Debytantit Tauriainen Pinja12/27 (47,75)
36

EVT Spring Carnival 2013

2.-3.3.2013, Lohja, EVT

Cubs 2003 

Kekkonen Ada

Hotanen Amanda

10/37 (41,33)

15/37 (38,67)

  Springs 2002Nummelin Minea21/38 (38,00)
  Springs 2001

Vilos Isabella

Tynjä Sara

2/16 (53,67)

13/16 (38,00)

  Debutants CMalm Krista5/5 (27,67)
  Novice C

Mykkänen Riina

Mattila Jenny-Rosa

4/17 (39,67)

8/17 (36,33)

37

Minit 2. aluekilpailu

5.3.2013; Espoo, ETK

Minit 

Vilos Julianne

Sainio Stella

Airisto Emma

Tynjä Emma

Envalds Erika

Malin Mia

Putaala Unna

1/36 (23,33)

5/36 (21,33)

7/36 (20,67)

18/36 (16,33)

24/36 (14,67)

27/36 (13,33)

30/36 (12,33)

38

Haabersti Cup 2013

6.-10.3.2013, Tallinna, Viro

Cubs B girls 

Airisto Emma 

Vilos Julianne

Sainio Stella

 9/24 (19,06)

16/24 (16,01)

17/24 (15,92)

  Cubs A girls

Hotanen Amanda

Kekkonen Ada

27/34 (21,05)

34/34 (15,87)

  Springs B girls

Vilos Isabella

Nummelin Minea

1/12 (31,94)

9/12 (22,23)

39

Debytanttien ja noviisien hopea- ja kultafinaali

16.-17.3.2013, Helsinki, HSK

Noviisit hopeafinaali Harju Jutta20/22 (39,75)
  Debytantit hopeafinaaliTauriainen Pinja15/23 (45,53)
40

Alueluistelijoiden kutsukilpailut

16.3.2013; Helsinki; OTK

AluenoviisitMattila Jenny-Rosa3/3 (29,00)
41

Minien kutsukilpailu

24.3.2013; Espoo, EsJt

Minit 2005 ja nuoremmat 

Passi Penni

Putaala Unna

Malin Mia

Bergström Anna

4/12 (39,33)

7/12 (36,67)

8/12 (36,00)

12/12 (25,00)

  Minit 2005-2005Tynjä Emma8/8 (40,00)
42

Minityttöjen aluemestaruuskilpailu

26.3.2013; Helsinki, HTK 

Minit 

Airisto Emma

Sainio Stella

Hotanen Amanda

4/23 (46,33)

7/23 (44,33)

9/23 (44,00)

43

Minien kutsukilpailu

26.3.2013; Helsinki, HTK 

2003-2004

Tynjä Emma

Kekkonen Ada

Envalds Erika

Laine Ira

Moilanen Maria

Honka-Aho Sina

1/11 (43,67)

2/11 (39,33)

6/11 (31,00)

9/11 (28,33)

10/11 (28,33)

11/11 (24,33)

  2005-2006Malin Mia luistelu-järjestyksessä
44Silver Skate 2013Novice B girls

Harju Jutta

Sahakangas Nelli

4/15 (43,21)

12/15 (34,69)

  Novice C girls

Kumlin Daniela

Mykkänen Riina

Mattila Jenny-Rosa

3/27 (39,00)

12/27 (30,67)

17/27 (27,67)

  Springs A 2001/2002 girlsVilos Isabella1/14 (30,48)
  Chicks 2005 girls

Putaala Unna

Malin Mia 

in skating order
  Cubs 2004 girls

Airisto Emma

Sainio Stella

Vilos Julianne

Envalds Erika

5/31 (43,67)

7/31 (41,67)

8/31 (41,33)

21/31 (29,67)

  Cubs 2003 girlsHotanen Amanda 7/18 (34,00)