Yksinluistelu 2011-2012

Yksinluistelu 2011-2012

lkmKilpailuSarjaLuistelijaSijoitus (pisteet)
1

Orton Trophy, Vantaa, Tikkurila

9/2011, TTK

Springs 2000

Daniela Kumlin

Nelli Sahakangas

 9/14 (27,67)

11/14 (24,33

  Springs 2001Pinja Tauriainen2/12 (45,33)
  Novice BJutta Harju15/18 (30,45)
2

Kutsukilpailu, Vantaa, Myyrmäki

6.10.2011, EVT

B-silmut 00-01

Daniela Kumlin

Nelli Sahakangas

Krista Malm

 8/21 (30,33)

16/21 (25,00)

20/21 (19,50)

  A-silmut 00-01Pinja Tauriainen6/18 (38,00)
3

Kutsukilpailu, Riihimäki

15.10.2011, RTL

B-silmut

Daniela Kumlin

Krista Malm

2/15 (37,33)

15/15 (20,33)

  A-silmutPinja Tauriainen4/12 (30,87)
  Juniorit, tytötVirve Laaksonen12/17 (21,52)
4

Kansallisten junioreiden 1. valintakilpailu

29.-30.10.2011, Salo, SalPa

Juniorit, tytötVirve Laaksonen12/24 (74,86)
5

Aluedebytantit, 1. aluekilpailu

12.11.2011, ETK

 aluedebytantit, tytötJenny-Rosa Mattila 7/7 (25,00)
6

Kutsukilpailu, Riihimäki

12.11.2011, RTL

Minit 2002

Bertta Jouhki

Minea Nummelin

12/17 (31,00)

17/17 (25,00)

  Minit 2003 ja myöh.Amanda Hotanen14/15 (24,33)
  Taitajat axel

Hanna Lindblom

Henna Sairanen

4/14 (31,67)

9/14 (29,33)

  Taitajat ei axelJoel Mattila 
7

Tallin Trophy 2011, Tallina, Viro

24.-27.11.2011

Cubs APinja Tauriainen 2/20 (28,24)
  Junior AVirve LaaksonenWD 
  Novice B

Jutta Harju

Jenny-Rosa Mattila

3/8 (25,97)

6/8 (21,28)

  Springs B

Nelli Sahakangas

Daniela Kumlin

Krista Malm

13/19 (21,21)

15/19 (20,63)

19/19 (18,35)

8

Minien 1. aluekilpailu, Myllypuro

30.11.2011, HSK

minit 2003

Amanda Hotanen

Ada Kekonen

15/16 (25,00)

16/16 (23,67)

  minit 2002

Bertta Jouhki

Minea Nummelin

7/20 (32,00)

18/20 (25,00)

9

Kutsukilpailu, Vantaa, Myyrmäki

1.12.2011, EVT

Minit 2002

Minea Nummelin

Bertta Jouhki

-

-

  Minit 2003

Ada Kekkonen

Amanda Hotanen

-

-

10

Noviisien 1. valintakilpailu, Tuusula

3.12.2011, TL

NoviisitJutta Harju32/39 (34,95)
11

A-silmujen 1. aluekilpailu, Helsinki

13.12.2011, HL

 A-silmutPinja Tauriainen12/32 (31,40)
12

B-silmujen 1. aluekilpailu, Helsinki

15.12.2011, HSK

B-silmut

Daniela Kumlin

Nelli Sahakangas

Krista Malm

2/22 (39,33)

15/22 (29,67)

8/22 (26,00)

 13

Kutsukilpailu mineille, Vantaa

4.1.2012, EVT

B-minit 02Minea Nummelin11/12 (26,00)
  Minit 03

Amanda Hotanen

Ada Kekkonen

-

-

  Minit 04

Emma Airisto

Stella Sainio

5/10 (16,67)

-

  A-silmut 00-01Pinja Tauriainen5/20 (50,00
  B-silmut 00-01Daniela Kumlin2/19 (44,67)
 14 

Froggie Cup, Helsinki

6.-8.1.2012, HSK

 Cubs, 2002Minea Nummelin 22/25 (24,00)
  Cubs, 2003 or younger

Ada Kekkonen

Amanda Hotanen

Stella Sainio

Emma Airisto

 

16/21 (25,00)

18/21 (25,00)

20/21 (23,00)

21/21 (23,00)

  Springs A, 2000 or youngerPinja Tauriainen9/29 (33,81)
  Springs B

Daniela Kumlin

Nelli Sahakangas

Krista Malm

3/27 (36,00)

22/27 (29,67)

27/27 (25,00)

  Novice BJutta Harju18/20 (31,45
  Junior AVirve LaaksonenWD
15

Kansallisten junioreiden 2. valintakilpailu, Espoo

21.-22.1.2012, ETK

junioritytötVirve Laaksonenei osallistu
16

Minien kutsukilpailu, Helsinki

24.1.2012, HTK

minit 2003 ja nuoremmat

Ada kekkonen

Emma Airisto

-

-

  minit 2002Minea Nummelin
17

Figure Skating Competition for Young Skaters, Hyvinkää

27.-28.1.2012, HyTL 

Springs BDaniela Kumlin2/15 (41,00)
  Springs APinja Tauriainen2/10 (32,78)
  Cubs

Minea Nummelin

Amanda Hotanen

Ada Kekkonen

15/18 (32,00)

WD

WD

  Debs BJenny-Rosa Mattila6/9 (26,50)
  Novice CJutta Harju1/17 (40,82)
18 

A-silmujen 2. aluekilpailu, Espoo

2.2.2012, EsJt

SilmutPinja Tauriainen17/38 (33,13)
19 

Aluekilpailu, Helsinki

4.2.2012, OTK

aluedebytanttiJenny-Rosa Mattila7(8 (31,33)
 20

Kutsukilpailu, Helsinki

4.2.2012, OTK

taitajat

Hanna Lindblom

Henna Sairanen

Joel Mattila

 

2/11 (36,00)

3/11 (36,00)

11/11 (22,33)

21

Riedell Cup 2012 Interclub Figure Skating Competition

10.-12.2.2012, Rauman Taitoluistelijat

10.2./  Debs B

Jenny-Rosa Mattila3/16 (43,33)
  11.2. / Springs B 00-01

Daniela Kumlin

Nelli Sahakangas

10/29 (36,33)

19/29 (30,67)

  11.2. / Springs A

Pinja Tauriainen

 3/15 (28,69)
22

Noviisien 2. valintakilpailu

18.2.2012, Helsinki, HSK

noviisitJutta Harjuei osallistunut
23

Kutsukilpailu

28.2.2012, Helsinki, HTK

B-silmu 00 ja nuoremmat

Daniela Kumlin

Nelli Sahakangas

Krista Malm

3/16 (40,33)

11/16 (29,67)

14/16 (24,67)

24

Aluevalintakilpailu, Vantaa

1.3.2012, EVT

 B-silmut

Daniela Kumlin

Krista Malm

1/18 (39,67)

17/18 (21,67)

25

Cup of Germany, Leipzig, Saksa

9.-11.3.2012

Inerpretation II Damen AK I/IIMirva Jokivalli2/5 (30,91)
  Damen C AK II KürAnni Tonteri4/4 (10,84)
26

B-silmut loppukilpailut

18.3.2012, KaTa, Kauniainen

B-silmut, superfinaaliKrista Malm10/12 (31,00)
  B-silmut, megafinaaliDaniela Kumlin3/19 (41,00)
27

Aluesarjojen 3. aluekilpailu

18.3.2012, KaTa, Kauniainen

aluedebytantitJenny-Rosa Mattila4/7 (34,67)
28

Minien kutsukilpailu

18.3.2012, KaTa, Kauniainen

Minit 2002Minea Nummelin13/18 (38,00)
  Minit 2003 ja nuoremmat

Emma Airisto

Amanda Hotanen

Ada Kekkonen

 
29

Spring Carnival

31.3.-1.4.2012, EVT, Pajulahti

Cubs B born 2003

Amanda Hotanen

Ada Kekkonen

16/17 (31,67)

17/17 (30,67)

  Cubs B 2004 and younger

Stella Sainio

Emma Airisto

 3/7 (40,67)

6/7 (34,67)

  Cubs B born 2002Minea Nummelin5/10 (37,00)
  Springs A born 2001Pinja Tauriainenei osallistunut
  Springs B born 2000

Daniela Kumlin

Krista Malm

2/7 (45,33)

7/7 (32,67)

30

Aalto Trophy

20.-22.4.2012, JyTls, Jyväskylä

Silmu B tytöt

Daniela Kumlin

Nelli Sahakangas

 8/23 (40,00)

21/23 (30,00)

  Springs A girlsPinja Tauriainen 4/17 (34,29)
  Debs C girlsJenny-Rosa Mattila4/4 (39,00)
  Novice C girlsJutta Harju1/4 (43,67)