Yksinluistelu 2010-2011

  

Yksinluistelukilpailujen tuloksia 2010-2011               www.luistelu.fi

 KilpailuSarjaLuistelija/kilpailijaSijoitusPisteet
1

Orton Trophy 10.-11.9.2010

EVT, Vantaa

ISU juniorLeena Rissanen1/18 
  ISU novice

Katja Hoppu

Jade Rautiainen

15/27

22/27

 
  Debytants

Janika Pasanen

Jella Rautiainen

12/16

13/16

 
  Novice B

Jutta Harju

Kia Malin

Hildegard Palits

8/13

11/13

13/13

 
  Springs AJulia Sandelin10/19 
  Springs B

Alisa Hakola

Pinja Tauriainen

Venla Mikkelä

5/19

12/19

14/19

 
2

Tikkurila Trophy 24.-26.9.2010

TTK, Vantaa

Cubs APinja Tauriainen4/1646,27
  Springs BRoosa Kantola19/2626,67
  Springs A ISU

Alisa Hakola

Venla Mikkelä

12/22

20/22

23,89

19,85

  Novice A ISU

Emma Niemi

Katja Hoppu

Jade Rautiainen

5/24

13/24

14/24

90,05

77,93

77,49

  Junior B ISU

Oona Malm

Nora Jokela

3/12

10/12

82,36

72,48

3

Sportia Skating 14.-16.9.2010

HTL, Hämeenlinna

Cubs B 2002

Vera Vilen

Inka Koivisto

3/10

6/10

34,67

28,67

  Cubs B 2001Sara Tynjä13/1725,67
  Springs B

Saara Kokkonen

Nelli Sahakangas

10/27

24/27

34,00

25,00

  Springs A ISU

Julia Sandelin

Suvi-Tuuli Suokas

4/9

7/9

28,92

24,39

  Debs A ISU

Jella Rautiainen

Janika Pasanen

12/24

21/24

37,23

30,83

  Novice B ISUJutta Harju21/2530,64
4

Kutsukilpailut 3.10.2010

PTL, Porvoo

Minit

Sara Tynjä

Inka Koivisto

3/14

 

29,17

27,17

  Silmut 99 ja nuor

Daniela Kumlin

Nelli Sahakangas

1/15

11/15

34,67

26,67

  Silmut AJulia Sandelin2/232,5
  AluedebytantitLaura Rajala2/730,33
5

Heinola Isku 80v juhlakilpailu 3.10.2010

HeiI, Heinola

Debytantit

Laura Sipiläinen

Mariela Tapio

5/18

8/18

42,92

39,92

6

Kutsukilpailu SalPa 10.10.2010

SalPa, Salo

 SM-noviisit

Emma Niemi

Katja Hoppu

Jade Rautiainen

1/11

2/11

9/11

57,48

55,86

44,19

  

Kans. juniorit

Oona Malm

Noora Jokela

11/19

16/19

45,44

41,46

7

Kans. junioreiden I lohkon 1. vk 30.-31.10.2010

RU, Rauma

Kans. juniorit

Leena Rissanen

Oona Malm

Nora Jokela

2/26 (lo 3; vo 2)

12/26 (lo 13, vo10)

26/26 (lo 23,84, FNR)

92,16

78,87

23,84

8

Seura Cup 30.-31.10.2010

HSK, HL, HTK, MTK, Helsinki

Minit

Sara Tynjä

Vera Vilen

15/33

16/33

29,67

29,00

  A-Silmut

Julia Sandelin

Alisa Hakola

Venla Mikkelä

Suvi-Tuuli Suokas

7/19

8/19

13/19

WD

31,40

30,88

27,93

 

  B-Silmut nuorPinja Tauriainen2/13 39,67
  Silmu-pojatOliver Mattila4/417,00
  B-Silmut vanh

Saara Kokkonen

Roosa Kantola

Daniela Kumlin

Pauliina Savimäki

Nelli Sahakangas

Jenny-Roosa Mattila

16/43

18/43

19/43

24/43

30/43

42/43

 

31,33

30,67

30,33

26,00

24,33

16,00

 

9

Kutsukilpailu 2.11.2010

ETK, Espoo

Mini-tytöt

Sara Tynjä

Inka Koivisto

Vera Vilen

*/23

*/23

*/23

 
  Mini-pojatOliver Mattila3/6 
10

SM-noviisien I-lohkon 1. vk 6.-7.11.2010

KuLs, Kuopio

 SM-noviisit

Katja Hoppu

Emma Niemi

Jade Rautiainen

1/38

3/38

10/38

95,11

88,03

81,67

11 

Wasa Cup 2010, VLK, 12.-14.11.2010

VLK, Vaasa

 Novice B girls

 Kia Malin

Jutta Harju

9/31

26/31

37,53

28,16

  Springs A girls

Alisa Hakola

Suvi-Tuuli Suokas

6/13

11/13

29,31

26,38

  Springs B 1999 girls

Saara Kokkonen

Roosa Kantola

Jenny-Rosa Mattila

4/26

8/26

25/26

37,00

35,00

18,67

  Springs B 2000 girls

Daniela Kumlin

Nelli Sahakangas

Pauliina Savimäki

8/34

12/34

21/34

36,00

34,33

29,67

  Debs A girls

Mariela Tapio

Laura Sipiläinen

13/28

16/28

41,89

40,12

  Debs B girlsJella Rautiainen1/945,67
  Novice A girls

Katja Hoppu

Emma Niemi

Jade Rautiainen

2/24

3/24

5/24

89,23

88,97

84,18

  Junior A ladiesLeena Rissaen2/1293,88
  Junior B  ladiesOona Malm8/1572,25
  Cubs 2001 boysOliver Mattila1/231,00
  Cubs 2001 girls

Pinja Tauriainen

Sara Tynjä

2/30

14/30

46,00

27,67

  Cubs 2002-2003 girlsInka Koivisto7/2930,00
12

Kutsukilpailu 21.11.2010

PTL, Porvoo

Tintit

Bertta Jouhki

Heidi-Maria Muikku

  
  Minit

Inka Koivisto

Oliver Mattila

9/15

15/15

29,75

23,75

  Silmut B 2000 ja nuorPauliina Savimäki7/1130,25
  Silmut B 1999

Roosa Kantola

Jenny-Roosa Mattila

3/14

13/14

37,25

23,75

  Silmut A

Julia Sandelin

Alisa Hakola

Suvi-Tuuli Suokas

Pinja Tauriainen

Venla Mikkelä

1/18

5/18

6/18

9/18

13/18

39,90

33,47

33,38

32,70

28,93

  Noviisit

Janika Pasanen

Kia Malin

Jutta Harju

1/17

13/17

15/17

46,27

33,34

30,77

13

Debytanttien II lohkon 1. kilpailu 28.11.2010

HTL, Hämeenlinna

 Debytantit

Laura Sipiläinen

Mariela Tapio

Jella Rautiainen

Janika Pasanen

 5/30

15/30

16/30

21/30

47,03

42,95

42,20

38,71

14

Aluekilpailu taitajat -97 ja vanhemmat 4.12.2010

TTK

Taitajat 97 >, tytötHenna Sairanen13/15 19,33
  Taitajat, pojatJoel Mattila1/116,67
15 

Kutsukilpailu 4.12.2010

TTK

Silmut B 99 00, tytöt

Daniela Kumlin

Saara Kokkonen

Roosa Kantola

Nelli Sahakangas

Pauliina Savimäki

2/16

4/16

7/16

8/16

13/16

34,33

34,00

30,33

29,67

27,00

  Minit, tytöt

Vera Vilén

Inka Koivisto

Sara Tynjä

Emma Tynjä

Ella Toivari

Heidi-Maria Muikku

6/24

8/24

12/24

20/24

21/24

24/24

35,67

31,33

28,67

20,67

20,00

16,00

  Minit, pojatOliver Mattila1/123,67
16

12th Tampere Santa Claus Figure Skating Competition 2010

3.-6.12.2010

Varala-Tiimi, Tampere

Springs B

Jenny-Rosa Mattila

Krista Malm

26/28

28/28

23,75

20,75

  Springs A

Alisa Hakola

Suvi-Tuuli Suokas

9/22

13/22

30,47

28,76

  Debutants A

Jella Rautiainen

Mariela Tapio

11/24

14/24

44,57

42,95

  Novice B

Laura Sipiläinen

Janika Pasanen

1/17

7/17

47,69

40,84

  Novice A

Jade Rautiainen

Katja Hoppu

3/12

5/12

92,07

88,06

  Junior B

Nora Jokela

Oona Malm

11/19

16/19

47,35

42,63

  Junior ALeena Rissanen1/999,66
17

Noviisien 1. vk; 5.12.2010

EVT, Vantaa

Kansalliset noviisit

Kia Malin

Jutta Harju

Laura Rajala

Hildegard Palits

17/28

24/28

25/28

WD

36,58

32,13

29,58

-

18

Kutsukilpailu minit ja silmut 5.1.2011

EVT, Vantaa

Minit 02 ja nuor

Bertta Jouhki

Ella Toivari

Emma Tynjä

erityismaininta

 

 

 
  Minit 01

Sara Tynjä

Oliver Mattila

erityismaininta

 

 
  B-silmut 99 & 00

Saara Kokkonen

Krista Malm

7/22

22/22

39,00

25,00

19Venus Cup; 7.-8.1.2011 TallinnaBronze ladies ITuire Muona2/4 
20

Crystal Cup 2011; 7.-9.1.2011

Mikkelin luistelijat, Mikkeli

B Springs girls 1999Saara Kokkonen2/17 39,67
  B Springs girls 2000-

Daniela Kumlin

Nelli Sahakangas

26/39

27/39

31,00

30,00

  Cubs girls 2002-Inka Koivisto  
  B Novice girlsKia Malin22/2733,58
  A Debytants girls

Laura Sipiläinen

Janika Pasanen

6/37

23/37

48,32

41,69

  A Springs girlsSuvi-Tuuli Suokas14/2430,18
21

Froggie Cup 2011; 7.-9.1.2011

HSK, Helsinki

Junior B girls

Oona Malm

Nora Jokela

10/11

11/11

44,79

41,72

  Debs girls

Mariela Tapio

Jella Rautiainen

10/16

14/16

47,46

44,79

  Novice A girls

Katja Hoppu

Emma Niemi

Jade Rautiainen

2/11

3/11

4/11

97,27

93,71

82,13

  Springs A girls

Alisa Hakola

Pinja Tauriainen

Venla Mikkelä

4/9

7/9

9/9

32,83

30,99

26,72

 

 

Cubs boysOliver Mattila1/127,00
  Cubs girls 2002+Vera Vilén7/1831,00
22

Kutsukilpailu Järvenpää 15.1.2011

Järvenpää

Minit 01 

Sara Tynjä

3/628,33
  Minit pojat

Oliver Mattila

1/526,67
  Minit 02

Vera Vilen

Inka Koivisto

Bertta Jouhki

3/15

5/15

14/15

33,00

27,33

18,33

  Minit 03 ja 04

Heidi-Maria Muikkku

Ella Toivari

Emma Tynjä

2/6

2/6

5/6

23,00

23,00

19,00

23

SM-noviisien 2. vk 14.-16.1.2011

HL, Helsinki

SM-noviisit

Katja Hoppu

Emma Niemi

Jade Rautiainen

3/38

5/38

24/38

99,37

96,45

70,08 

24

A-silmujen 2. aluekilpailu 22.1.2011

EsJt, Espoo

 A-silmut

Pinja Tauriainen

Alisa Hakola

Venla Mikkelä

Saara Kokkonen

Roosa Kantola

10/22

16/22

19/22

20/22

21/22

33,62

29,44

28,59

27,65

26,00

25

Junioreiden III lohkon 2. vk: 22.-23.1.2011

OLK, Oulu

Kans juniorit

Leena Rissanen

Nora Jokela

Oona Malm

3/32

12/32

22/32

97,30

82,58

68,95

26

Debytantit, 6.2.2011

LL, Lappeenranta

Debytantit tytöt

Janika Pasanen

Mariela Tapio

Jella Rautiainen

Laura Sipiläinen

13/31

18/31

21/31

26/31

45,87

43,27

42,51

39,90

 

27

Aluevalintakilpailu ja kutsukilpailu 9.2.2011

EVT, Vantaa

Minit 02 ja nuoremmat

Heidi-Maria Muikku

Ella Toivari

13/22

16/22

29,67

27,67

28

Noviisit 12.2.2011

JoKa, Joensuu

kans noviisit

Kia Malin

Jutta Harju

Laura Rajala

22/31

27/31

31/31

34,80

31,93

21,56

29

Mont Blanc Trophy 16.-17.2.2011

Couramayer, Italia

novice ladies

Katja Hoppu

Emma Niemi

4/19

6/19

82,03

81,39

30

Vanhemmat B-silmut 2. aluekilpailu 17.2.2011

ETK, Espoo

B-silmut, vanh

Nelli Sahakangas

Daniela Kumlin

Pauliina Savimäki

Jenny-Rosa Mattila

Krista Malm

27/40

30/40

34/40

38/40

40/40

32,33

31,33

30,00

28,33

26,00

31

Golla Cup, SM-noviisien aluemestaruuskilpailu 25.2.2011

HL, Helsinki

SM-noviisit

Katja Hoppu

Emma Niemi

Jade Rautiainen

1/21

4/21

WD

68,34

66,04

-

32

Kutsukilpailu 26.2.2011

TapTL, Tampere

debytantit

Laura Sipiläinen

Mariela Tapio

Jella Rautiainen

Janika Pasanen

8/14

9/14

13/14

WD

43,31

43,10

35,93

-

33

A-Silmut 3. aluevanlinta 2.3.2011

HTK, Helsinki

A-silmut

Suvi-Tuuli Suokas

Alisa Hakola

Pinja Tauriainen

Venla Mikkelä

Roosa Kantola

Saara Kokkonen

1/24

9/24

13/24

17/24

21/24

22/24

42,09

34,30

32,11

31,63

27,88

27,06

34

Edea Cup, debytanttien aluemestaruuskilpailu 4.3.2011

HL, Helsinki

debytantit

Mariela Tapio

Jella Rautiainen

Laura Sipiläinen

Janika Pasanen

9/18

14/18

WD

WD

46,40

43,00

 

 

35

Juniorit loppukilpailu 5.-6.3.2011

Tuusulan luistelijat, Tuusula

kansalliset junioritLeena Rissanen3/2293,60
36

Taitajien aluekisat 12.3.2011

Helsinki, OTK

taitajat -97 ja nuoremmat

Henna Sairanen

Hanna Lindblom

6/12

7/12

29,00

27,67

  taitajat -97 ja nuoremmat pojatJoel Mattila1/120,00
37

SM-noviisien SM ja hopeafinaali 12.-13.3.2011

EsJt, Espoo

SM-noviisit, SM

Emma Niemi

Katja Hoppu

 4/21

14/21

103,59

86,99

  SM-noviisit, hopeafinaaliJade Rautiainen 1/22 55,00
38

Helsingin alueen B-silmut hopeafinaali ja minien kutsukilpailu 13.3.2011

KaTa, Kauniainen

B-silmut 99-00

Daniela Kumlin

Nelli Sahakangas

Jenny-Rosa Mattila

Krista Malm

Pauliina Savimäki

7/17

11/17

13/17

16/17

17/17

32,67

29,00

27,67

20,00

-

  Mini-pojatOliver Mattila2/330,33
  Mini-tytöt

Vera Vilén

Inka Koivisto

3/24

13/24

43,33

35,33

39

Debytanttien hopeafinaali 19.3.2011

ETK, Espoo

debytantit

Laura Sipiläinen

Janika Pasanen

13/22

22/22

44,40

34,70

40

Tartu Spring Cup 2011 26.-27.3.2011

Tartto, Viro

novice AJade Rautiainen 2/4 69,10
  debs AJella Rautiainen 2/3 36,48
  Junior A girlsNora JokelaWD 
  debs BJutta Harju 2/10 2,0 points
  Springs B

Jenny-Rosa Mattila

Daniela Kumlin

7/22

20/22 

 7,0 points

20 points

  Cubs A 2002 girls

Vera Vilen

Inka Koivisto

6/11

9/11

 22,0

18,35

  Cubs A 2001 girlsSara Tynjä15/1920,48
  Cubs B girls

Bertta Jouhki

Etty Sanner

17/18

18/18

 17,0 points

18,0 points

  Cubs B boysOliver Mattila1/11,0 points
  Chicks B 2004 girlsEmma Tynjä6/166,0 points
  Chicks B 2003 girls

Heidi-Maria Muikku

 7/13 7,0 points
41

Timanttifinaali 27.3.2011

Mikkeli

a-silmutSuvi-Tuuli Suokas

 8/27

 38.88
42

Minicup kutsukilpailu 29.3.2011

HTK

minit

Sara Tynjä

Vera Vilén

Heidi-Maria Muikku

Inka Koivisto

Emma Tynjä

Ella Toivari

Bertta Jouhki

Etty Sanner

4/16

5/16

9/16

12/16

13/16

14/16

15/16

16/16

43,5

41

38,5

35

31,5

26,5

25

18,5

  mini pojatOliver Mattila3/324
43

Gardena Spring Trophy 2.-3.4.2011

Italia

 novice girls

Emma Niemi

Katja Hoppu

8/19

13/19

76,24

67,81

44

EVT Spring Carnival 2.-3.4.2011

EVT, Pajulahti

Cubs B 2002 jan-junEtty Sanner 14/15 22,67
  Cubs B 2001 jul-decBertta Jouhki

 13/16

glorious performance

 29,00
  Cubs A 2002 and younger

Vera Vilén

Inka Koivisto

 4/15

12/15

 35,67

26,00

  Cubs A 2001Sara Tynjä9/1634,00
  Chicks B 2003

Heidi-Maria Muikku

Ella Toivari

1/15

5/15

 31 points

23 points

  Chicks B 2004 and youngerEmma Tynjä 3/1323 points
  Cubs B 2001 and younger boysOliver Mattila 3/3 30 points
  Cubs B 2003 and youngerElla Toivari  
  Springs B born 1999Jenny-Rosa Mattila

 7/8

good sit spin

 30,33 points
  Springs B born 2000 and younger

Daniela Kumlin

Nelli Sahakangas

Krista Malm

 8/16

12/16

16/16

 32,00

28,33

21,00

  Adult Artistic FS Class I

Tuire Muona

 5/615,82
  Adult Artistic FS Class IIHeli Blomroos1/217,22
  Adult Single Bronze FS Class ITuire Muona3/515,38
  Adult Single Silver FS Class IIHeli Blomroos1/125,03
45

Kutsukilpailu Minit, 9.4.2011, MTK, Helsinki

minit Oliver Mattila3/4 18 points
  tintit

Heidi-Maria Muikku

Emma Tynjä

Etty Sanner

Bertta Jouhki

Ada Kekkonen

Amanda Hotanen

Ella Toivari

1/12

3/12

 

 

 

 

 

26 points

24 points

 

 

 

 

 

 

46

Lounakeskus Trophy 2011

Cubs A 2002 girls

Vera Vilen

Inka Koivisto

6/11

9/11

22,00

18,35

  Cubs A 2001 girlsSara Tynjä15/1920,48
  Debs A girlsJella Rautiainen2/336,48
  Novice A girlsJade Rautiainen2/469,10
  Junior A girlsNora JokelaWD 
47

ISU Adult Figure Skating Competition 2011

Obertsdorf, Saksa

Bronze Ladies I Free SkatingTuire Muona17/1916,27
  Silver Ladies II Free SkatingHeli Blomroos16/1726,93
  Silver and Bronze Ladies I ArtisticTuire Muona21/2411,01
  Silver and Bronze Ladies II ArtisticHeli Blomroos17/2112,66