Muodostelma 2018-2019

Muodostelmaluistelu - SM-sarjat
Kilpailu

Novettes

SM-noviisit

Finettes

SM-noviisit

Team Fintastic

SM-juniorit

Helsinki Rockettes

SM-seniorit

Finlandia Trophy 2018

5.-7.10.2018

STLL, Espoo

 -- -- --

 4/7

70,44

lo 70,44

ML 1. SM-valintakilpailu

27.-28.10.2018

HSK, Espoo

(SM-noviisit: lohko 1 la; lohko 2 su)

 4/9

49,51

vo 49,51

 

 1/9

67,73

vo 67,73

 

 2/12

 174,34

lo 69,06

vo 105,28

2/4

209,20

lo 80,73

vo 127,63

ML pikkujoulukilpailu

1.12.2018

EVT, Vantaa

3/8

63,13

vo 63,13

2/8

74,57

vo 74,57

----
 

ML 2. SM-valintakilpailu

8.-9.12.2018

TapTL, Tampere

(SM-noviisit: lohko 1 su; lohko 2 la)

9/9

40,97

vo 40,97

 2/9

60,62

vo 60,62

2/12

170,42

lo 70,96

vo 99,46

3/4

201,33

lo 72,50

vo 128,83

Lumière Cup

14.-16.12.2018

Eindhoven, Alankomaat

------

2/7

212,81

 lo 75,13

vo 137,68

ML SM-noviisien 1+1 kilpailu

17.12.2018

HSK, Helsinki

MUPI-palaute

MUPI-palaute

----

Loppi-Ice 2019

tulokkaat, minorit, seniorit, juniorit, masters, SM-noviisit, SM-juniorit

5.1.2019

VG-62, Turku

6/7

49,50

vo 49,50

2/7

66,12

vo 66,12

 -- --

Urheilu Mehiläinen muodostelmaluistelun aluemestaruuskilpailut

12.1.2019

HTK, Helsinki

 7/7

51,26

vo 51,26

2/7

71,05

vo 71,05

 1/7

71,64

lo 71,64

 1/4

80,52

lo 80,52

Leon Lurje Trophy

25.-27.1.2019

Göteborg, Ruotsi

 -- --

 2/15

187,95

lo 76,45

vo 111,50

 2/9

225,13

lo 82,67

vo 142,46

French Cup 2019

1.-3.2.2019

Rouen, Ranska

 --

 2/5

68,44

vo 68,44

 --

 3/12

227,11

lo 84,74

vo 142,37

3. valintakilpailu, SM-juniorit

(STLL kutsuu 5 joukkuetta)

9.-10.2.2019

LTL, Lahti

----

 3/5

176,57

lo 73,08

vo 103,49

--

Spring Cup

15.-17.2.2019

Milano, Italia

4/8

52,85

vo 52,85

-- -- --

SM 2019

2.-3.3.2019

VG-62, Turku

(SM-noviisit la)

 --

 5/12

59,85

vo 59,85

 

 2/12

179,37

lo 75,15

vo 104,22

 1/4

223,82

lo 82,37

vo 141,45

SM-noviisit hopeafinaali

10.3.2019

EVT, Vantaaa

 1/6

50,09

vo 50,09

------

ISU World Junior Synchronized Skating Championships

14.-16.3.2019

Neuchâtel, Sveitsi

 
 ----

 5/23

185,71

lo 69,39

vo 116,72

 --

ISU World Synchronized Skating Championships

12.-13.4.2019

Helsinki, Suomi

------

3 / 24

228,61

lo 82,12

vo 146,49

 

 

Muodostelmaluistelu - kansalliset sarjat
Kilpailu

MiniSparkles

tulokkaat

PepperMints

minorit

 MiniMints 

minorit

 JääLeidit  

aikuiset 

Best Before

masters

Ladies' night

Kutsukilpailu aikuisille (1 + 1)

13.11.2018

HTK, Kaarelan jäähalli

------

 1 / 2

110,50

1. kierros: 51,50

2. kierros: 59,00

 

--

ML 1. lohkokilpailu, lohko 3

minorit, noviisit, tulokkaat

24.-24.11.2018

LTL, Lahti

 --

 10/10

52,25

 1/10

81,75

 -- --

ML pikkujoulukilpailu

noviisit, tulokkaat, minorit

1.12.2018

EVT, Vantaa

 --

13 / 13

48,67

3 / 13

77,67

 ----

ML 1. lohkokilpailu, lohko 5

masters, juniorit, seniorit, aikuiset

1.12.2018

SaiML, Lappeenranta

 -- -- --

 3/11

73,00

 1/9

47,22

ML pikkujoulukisat

noviisit, seniorit, masters

14.12.2018

ETK, Espoo

--------

 1/4

42,66

Loppi-Ice 2019

tulokkaat, minorit, seniorit, juniorit, masters, SM-noviisit, SM-juniorit

5.1.2019

VG-62, Turku

 10/14

44,75

 8/8

23,87

 2/8

35,58

- -

Urheilu Mehiläinen muodostelmaluistelun aluemestaruuskilpailut

12.1.2019

HTK, Helsinki

 6/8

43,00

 8/8

50,50

2/8

81,25

3/7

63,67

1/6

51,29

ML 2. lohkokilpailu, lohko 3

minorit, noviisit, tulokkaat

19.-20.1.2019

TTK, Vantaa

 7/12

44,80

 10/10

19,66

 2/10

38,67

 ----

ML kutsukilpailu

tulokkaat, minorit, SM-noviisit

3.2.2019

JTL, Järvenpää

 3/6

48,00

 --

 1/5

38,33

 -- --

ML 2. lohkokilpailu, lohko 5

masters, juniorit, seniorit, aikuiset

9.-10.2.2019

LTL, Lahti

 -- -- --

 6/12

66,40

 4/9

42,85

ML Kaarin kutsukilpailut

tulokkaat, noviisit, minorit (1+1 kisa)

9.2.2019

Kaarina, Turku

10/18

43,20

7/7

88,20

1. kierros 40,40 (14/14)

2. kierros 47,80 (11/14)

 ------

ML Hyvän mielen kisat

masters, tulokkaat, minorit, noviisit, juniorit, aikuiset

10.2.2019

EsJt, Espoonlahti

--------joukkueita ei aseteta paremmuus-järjestykseen

ML Kutsukilpailut

tulokkaat, minorit, aikuiset, masters, seniorit, juniorit, noviisit

24.2.2019

HL, Helsingin jäähalli

--

2/2

165,20

81,60 (1. kierros 1/2)

83,60 (2. kierros 2/2)

 ------

Budapest Cup 2019

adult, prejuvenile, juvenile, mixed age, basic novice, ISU advanced novice, ISU junior, ISU senior

2.-3.3.2019

Budapest, Unkari

------

 5/8

33,76

1/8

66,52

Tulokkaiden kutsukilpailu

tulokkaat

9.3.2019

EVT, Vantaa

 8/8

40,00

--------

ML loppukilpailu

masters, juniorit, seniorit, aikuiset, minorit, noviisit

9.-10.3.2019

EVT, Vantaa

 --

 17/18

20,28

 2/18

39,35

 8/12

64,00

 4/9

44,75

 

Sari Niskanen
Sari Niskanen